Jak zacząć sprzedawać fotografię stockową?

Sprzedaż fotografii na stocku może być świetnym sposobem na dodatnie dodatkowych pieniędzy do naszego domowego budżetu, czy też – przy odpowiednim nakładzie pracy – stać się naszym głównym źródłem utrzymania. Sprzedając fotografię stockową musimy pamiętać o jej specyfice – powinny być to zdjęcia, które mogą się przydać wielu osobom, w różnych sytuacjach. 

Postaw na uniwersalność

Zdjęcia artystyczne możemy zostawić na inne okazje, a w przypadku fotografii stockowej skupić się na tworzeniu takich zdjęć, które mogą przydać się zarówno blogerowi, stacji telewizyjnej czy gazecie. Musimy dbać o to, by nasze zdjęcia były dobrej jakości, nie znajdowały się na nich elementy niepożądane – takie jak logo firm (chyba, że to logo jest przedmiotem naszego zdjęcia). Musimy pamiętać by nie naruszać niczyich praw – tym samym nie publikować czyjegoś wizerunku bez pisemnej zgody. 

Odpowiedni opis 

Gdy już wykonamy zdjęcia, które spełniają te warunki, możemy przystąpić do ich opisywania – musimy pamiętać o dodaniu zgodnego z prawdą opisu i słów kluczowych, które sprawią, że nasze zdjęcia trafią do właściwych osób – poszukujących zdjęcia na dany temat. Na różnych serwisach, obsługujących fotografie stockową reguły dotyczące długości opisów mogą się różnić, dlatego też pamiętajmy o przeczytaniu ich i postępowaniu w zgodzie z tymi regułami, by mieć pewność, że nasze zdjęcia stockowe osiągną sukces.

Previous Project

Jaki obiektyw wybrać do fotografii ulicznej?

Fotografia uliczna to umiejętność wyłapania w pozornie nudnej rzeczywistości tych krótkich momentów, które zatrzymane w biegu bawią widzów,…
Next Project

Fotografia specjalna. Jak urządzić studio w domu?

Taras, kuchnia, pokój dzienny, sypialnie – każdy zakątek domu ma swoją historię, którą możemy uwiecznić na zdjęciach lub filmach oraz…